Kaip buvo prisijaukinta pavojingiausia sandėlio mašina – penki patarimai saugesniam sandėliui

Kaip buvo prisijaukinta pavojingiausia sandėlio mašina – penki patarimai saugesniam sandėliui

Sandėlis yra viena iš daugiausiai nelaimingų atsitikimų nutinkančių darbo vietų. O krautuvas yra viena pavojingiausių sandėlio mašinų – kasmet per avarijas pramonės  įmonėse nukenčia šimtai žmonių. Tačiau atsakingai ir teisingai naudojant krautuvą galima užtikrinti saugumą ir tuo pačiu palengvinti darbą sandėlyje.

Kiekvieną dieną žmonės internetu užsisako daugybę įvairių prekių. Tai apima viską: nuo baldų iki maisto, drabužių ir elektronikos. Tačiau beveik visi produktai turi vieną bendrą bruožą. Prieš patekdami į klientų rankas, produktai turi patekti į sandėlį ir praeiti ten visą kelionę.

Viso prekės keliavimo proceso esminė grandis yra prekių platinimas ir jų priėmimas. Visa tai atrodo lyg savaime suprantamas dalykas, kuris naudojamas kasdieniame gyvenime. Tačiau yra ir tamsioji šio proceso pusė. Sandėlių darbuotojai ir šakinių krautuvų vairuotojai yra dvi profesijų grupės, kurios labiausiai nukenčia nuo su darbu susijusių traumų.

Mūsų 54 000 kvadratinių metrų centriniame sandėlyje Halmstade kasdien dirba daugiau nei šimtas darbuotojų, kurie priima, pakuoja, apvynioja ir siunčia tūkstančius paketų iš mūsų asortimento, kuriame yra daugiau nei 15 000 produktų. 

– Būtent platus produktų asortimentas daro šį darbą iššūkiu. Tuo pačiu metu galvojame apie aplinką, todėl nenorime pakuoti ir siųsti prekes oro linijomis. Tai nuolatinė Tetris žaidimo užduotis, kaip išnaudoti kiekvieną sandėlio centimetrą.

Jums atrinkti produktai

Asmeniškai įsitraukęs

Fredrik Emilsson yra asmeniškai patyręs tragediją, kurią sukėlė nelaimingas atsitikimas darbe. Pernai spalį jo sūnus mirė po avarijos ūkyje. Tai, žinoma, sukėlė begalinį sielvartą, bet taip pat pagilino supratimą apie tai, koks svarbus saugumas darbe.

– Nors saugumui visada teikiau pirmenybę, sūnaus Caspero mirtis suteikė man naują suvokimą. Svarbu užkirsti kelią nelaimėms, kol jos dar neįvyko, nesvarbu, kokioje darbo vietoje tai būtų, – sako jis.

Jei anksčiau jis daug kalbėdavo apie saugumą, tai šiandien tai daro dar daugiau ir įvairiais būdais. Nepaisant sūnaus netekties, jis stengiasi sukurti prasmę ir padėti kitiems, be kita ko, dalyvaudamas organų donorystės organizacijose.

– Jūsų vaikas neturėtų mirti anksčiau jūsų. Tačiau mano sūnaus organų donorystė išgelbėjo penkias kitas gyvybes, – sako jis.

Įtraukiami visi darbuotojai

Tai, kad jo paties darbo vietoje mašinos veikia sklandžiai, o nelaimingų atsitikimų skaičius yra nedidelis, Fredrik Emilsson vertina atsakingą saugos laikymąsi darbo metu, kuriame dalyvauja visi sandėlio darbuotojai.

– Tvarumas yra raktinis žodis, kalbant tiek apie produktus, tiek apie žmones. Tai apima ne tik aplinką, bet ir saugumą. Daugelis mūsų dirba daugiau nei 20 metų. Darbuotojų neišlaikysite, jeigu juos išsekinsite ir spausite.

Šakinio krautuvo prisijaukinimas

Sandėlyje šakinis krautuvas yra bene svarbiausias darbo įrankis. Kartu tai yra viena pavojingiausių mašinų darbo vietose. 

– DBe to, mes krautuvų priekiuose įdiegėme šviesas, kurios apšviečia sandėlio grindis trumpu atstumu, kad kiti kolegos matytų, kada ir iš kurios pusės artėja šakinis krautuvas. Tai ypatingai svarbu sandėlyje esančiose sankryžose.

Siekdami padėti savo kolegoms ir kaip įmanoma anksčiau pastebėti galimas rizikas, Fredrik Emilsson ir kiti prižiūrėtojai nuolat palaiko ryšį su personalo grupe.

– Rimti nelaimingi atsitikimai neįvyksta biure. Įmonės ilgainiui pasinaudoja tuo, kad įsiklauso į patarimus ir investuoja į savo darbuotojus bei jų saugą. Žinoma, darbo tempas yra labai svarbus aspektas, tačiau galiausiai mes siekiame užtikrinti darbo kokybę saugiu ir tvariu būdu.

Jums atrinkti produktai

Penki Fredriko patarimai saugiam sandėliui užtikrinti:

  1. Mąstykite kritiškai
    „Reikia dirbti prevenciškai, visą laiką, o ne veikti tik tada, kai kas nors atsitiko. Pavyzdžiui, jei pertvarkote sandėlį, turėtumėte atlikti įvertinimą, kad nustatytumėte ir pašalintumėte zonas, kuriose matoma rizika.“
  2. Atidarykite stalčių ir dalinkitės informacija
    „Negali būti taip, kad incidentai nusėda stalčiuose. Jei kažkas nutiko, visi turi būti informuoti, kad tai nepasikartotų. Mes turime mėnesinius susirinkimus su visais darbuotojais, kurių yra daugiau nei 100, kad visi gautų tą pačią informaciją, tuo pačiu metu, iš vieno šaltinio.“
  3. Įtraukite darbuotojus
    „Darbuotojai turi jaustis įsitikinę, kad jie bus išgirsti, jei jie iškelia klausimus, susijusius su saugumu. Štai kodėl aš ir mano vadovai dažnai būname sandėlyje.“
  4. Valymas – saugumo priemonė
    „Valymas negali būti atliktas pusiau. Mes turime kelis darbuotojus, kurie užsiima mūsų įrenginių priežiūra visą darbo dieną. Tai turi įtakos saugumui, nes greitai pašalinami paletės ar medienos likučiai, kurie trukdytų darbą atlikti saugiai ir efektyviai.“
  5. Rūpinkitės savo kūnu – daiktus kelkite teisingai
    „Šis darbas reikalauja daug fizinio krūvio. Kai kurie mano, kad jei dirbi sandėlyje, nereikia mankštintis. Tačiau kūnas turi būti sveikas ir tvirtas ilgą laiką, dėl to prevencinės priemonės yra būtinos. Kai išplėtėme sandėlį, tuo pačiu pastatėme sveikatingumo centrą visai įmonei su patogiu darbo laiku.“

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika.