Darbuotoja kelia dėžę naudodama keliantį sandėlio vežimėlį

Kėlimo technika - kaip kelti teisingai ir apsaugoti savo kūną

Kėlimo technikos išmanymas turi esminę reikšmę, jei Jūs dirbate darbą, kuris iš Jūsų kasdien reikalauja didelio svorio daiktų kilnojimo. Taigi, siekiant apsaugoti savo kūną nuo traumų, svarbu žinoti, kaip reikia teisingai kelti. Įmonės, kurios propoguoja ergonomišką darbo būdą investuoja ne tik į ergonomišką darbo aplinką bei darbuotojų sveikatą.
Vyras krauna dėžes ant transportavimo vežimėlio
Anna Millbourn Olander, ergonomistė bei licenzijuota fizioterapeutė, dalinasi patarimais, kas yra svarbiausia keliant didelio svorio daiktus ar nuolatos kartojant kėlimo veikmą.
”Geriausia būtų, jei galėtume visiškai išvengti didelio svorio kėlimo, o vietoje kėlimo, svorius stumtumėme arba trauktumėme naudodami transportavimo vežimėlius. Tačiau, jei didelio svorio kėlimo išvengti nėra įmanoma, o pasinaudoti vežimėliu - nėra galimybės, būtina prisiminti, kad kėlimo veiksmą reikia atlikti taisyklingai, daryti pertaukas ir vengti monotonijos. Mano įsitikinimu, elementarią kėlimo techniką turi išmanyti absoliučiai visi, nesvarbu, ar Jūs keliate ant žemės nukritusį rašiklį, ar didžiulį televizorių.”

Kaip kelti taisyklingai

  1. Atsistokite kuo arčiau keliamo objekto. Jūsų kojos turi būti Jūsų pečių plotyje.

  2. Pritūpkite, nugarą išlaikykite tiesią ir nepasvirkite į priekį. Svorį turi kelti kojos, bet ne nugara.

  3. Keliamą objektą kelkite visiškai vertikaliai, rankas laikykite kuo arčiau kūno, išlaikykite kūno stabilumą. Viso kėlimo proceso metu, keliamą objektą stenkitės laikyti kuo arčiau savęs.

  4. Norint nuleisti pakeltą objektą, būtina laikytis tų pačių pagrindinių kėlimo taisyklių - tiesi nugara ir t.t.
Svorio kėlimo technika

Ką reikėtų vertinti, kaip sunkaus objekto kėlimą?

Niekas ir niekada Jums nepasakys, kokio tiksliai svorio daiktą Jūs galite kelti nerizikuodami susižeisti. Taip yra dėl to, kad kėlimo procesas ir maksimalus bandomo pakelti objekto svoris yra tiesiogiai įtakojami kelių esminių faktorių: objekto atstumo nuo keliančiojo kūno, keliamo objekto paviršiaus specifikos, paviršiaus ant kurio stovi keliantysis bei aukštis nuo kurio keliamas objektas. Be to, įtaką turi ir tai, kiek iki konkretaus kėlimo momento žmogus buvo atlikęs kitų kėlimo veiksmų.

Į ką koncentruotis keliant didelio svorio daiktus?

"Kad ir kaip tai keistai beskambėtų - tikrai verta pagalvoti ir prisiminti, kaip svorius kelia sunkumų kilnotojai - atletai. Jie kelia nesuvokiamus svorius, tačiau keliamus objektus išlaiko labai arti kūno, o kėlimą atlieka visiškai tiesia nugara. Pagrindinį darbą privalo atlikti kojos. Būtina nepamiršti to, kad ne tik didelio svorio daiktų kėlimas gali įtakoti traumas - netaisyklingas nedidelio svorio daiktų kėlimas gali padaryti identišką žalą kūnui", - teigia Anna Millbourn Olander.



Ergonomika - kas tai?
Darbuotojas kelia dėžes naudodamas rankinį sandėlio keltuvą

Sukurkite taisyklingam kėlimui tinkamas sąlygas

Kuriant darbo aplinkos interjerą bei darbo procesų sprendimus, būtina turėti omenyje ergonomiką, tai leis maksimaliai sumažinti darbe patiriamų traumų riziką. Anna Millbourn Olander pabrėžia, kad tiesiog įsigyti palečių vežimėlius ar kėlimo stalus - nepakanka. Kiekvienas darbuotoajas privalo žinoti, kaip taisyklingai naudoti visą kėlimo įrangą.

Daugiau vietos kėlimo darbams
Išvengti kėlimo užduočių - neįmanoma, todėl būtina užtikrinti, kad kėlimo darbams atlikti bus pakankamai vietos ir svorį keliantiems darbuotojams nereikės persisukti ir pan.. Kėlimo zonos grindinio paviršius privalo būti visiškai lygus.

Atpalaiduokite nugaros raumenis atlikdami tempimo pratimus
Jei Jūsų kasdienės darbo užduotis yra susijusios su svorio kėlimu, vertėtų reguliariai atlikti tempimo pratimus, kurie leis sumažinti nugaros traumų riziką. Atpalaiduojantys pratimai - išsaugo sveiką nugarą.

Jei darbo užduočių metu Jums reikia dažnai lenktis į priekį, suformuokite įprotį bent kartą per valandą atlikti tempimo pratimus, kuomet Jūsų rankos sukryžiuotos už nugaros ir Jūs atsilenkiate atgal. Šis patarimas galioja ir tiems, kurie dirba biuruose - palinkę prie biuro stalų.
Vyras perveža dėžę naudodamas sandėlio vežimėlį su atlenkiama platforma
Sandėlio vežimėlis JONES
79.-€
Biuro dokumentų arba prekių vežimėlis su dviem tinkliniais krepšeliais
Vežimėlis CLIP
229.-€

Tris paprasti patarimai taisyklingam svorių kėlimui

1. Stumkite, traukite arba ridenkite, bet ne neškite. Paprastas, tačiau labai efektyvus būdas apsisaugoti nuo traumų. Nesvarbu, ką Jums reikia nugabenti iš taško A į tašką B, ar biuro segtuvus, ar pramonės įrangą - užduočiai atlikti naudokite transportavimo vežimėlius. Net ir dažnas nedidelio svorio daiktų kilnojimas gali neigiamai paveikti kūną.

2. Dažniausiai naudojamus daiktus bei įrankius laikykite lengvai pasiekiamoje vietoje. Venkite nebūtino ir bereikalingo lankstymosi. Dirbtuvėse verta naudoti prie darbastalio sumontuotas įrankių sieneles. Biure, dažniausiai naudojamus daiktus verta laikyti ant biuro stalo arba biuro spintelėse, kuo arčiau darbo vietos.

3. Sunkių daiktų nepozicionuokite aukštai arba labai žemai. Didelio svorio daiktų nelaikykite ant grindų. Dažnai naudojami sunkus daiktai turėtų būti pozicionuojami juosmens aukštyje. Stenkitės jokių daiktų nelaikyti žemiau kelių ir aukščiau pečių aukščio.

Gausiame mūsų siūlomų prekių asortimente Jūs tikrai rasite Jums reikalingą ir tinkančią kėlimo įrangą bei įrankius. Kilus klausimas ar neaiškumams - klauskite mūsų, džiaugsimės galėdami Jums padėti!

Dažniausiai užduodami klausimai

Keldami stenkitės išlaikyti neutralią nugaros padėtį, naudokite kojų jėgą.
Keliant netaisyklingai, dažniausiai, pasvyrama į priekį. Tokiu būdu, keliant, didžiausia apkrova tenka nugarai, bet ne kojoms.
Tam kad nebūtų apkraunami Jūsų stuburo diskai ir slanksteliai.
Svarbiausia yra nepamiršti, kad jei Jūs nesugebate išlaikyti taisyklingos kėlimo padėties - svoris yra per didelis. Tokiu atveju naudokite kėlimo įrangą arba aplinkinių pagalbą.
Suplanuokite kėlimo procesą prieš jo pradžią - taip galėsite panaudoti tinkamiausią kėlimo techniką. Svorį kelkite kojomis, svorį laikykite kuo arčiau savo kūno.
Stiprus ir vidutinis sąnarių skausmas, ūmus nugaros skausmas, stuburo disko išvarža.
Gali nutikti daug blogų dalykų, tačiau dažniausiai, dėl per didelės apkrovos, netinkamo svorio paskirstymo bei per didelės įtampos, keliančiajam prasideda nugaros raumenų spazmai.

Gaukite mūsų interjero dizaino ekspertų patarimus!

Mes, AJ Produktai, visada pasiruošę Jums pagelbėti ir patarti interjero dizaino bei sprendimų klausimais. Turite klausimų apie baldų apmušalo pasirinkimą, norite pasisemti įkvėpimo ar sužinoti koks interjero sprendimas geriausiai tiktų Jūsų turimai erdvei - susisiekite su mumis. Mes džiaugsimės galėdami Jums pagelbėti!
Organizacijos tipas
Įrašykite savo klausimąPrisegti failą
Spausdami SIŲSTI Jūs sutinkate su AJ Produktai Privatumo Politika.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika.