Padarykite paprastų pratimų pertraukėlę ir pagerinkite savo laikyseną

Pratimų, kuriuos galite atlikti prie savo stalo, pertraukėlė

Ar paprastai dirbate prie reguliuojamo aukščio stalo ir keičiate savo padėtį arba dirbate stovėdami? Sveikiname! Kai nusprendžiate dirbti stovėdami, suaktyvinate raumenis, pagerinate savo laikyseną, treniruojate pusiausvyrą ir pagerinate kraujotaką, o tai naudinga tiek smegenims, tiek kūnui. Per ilgai sėdėdami galite susidurti su nugaros problemomis, tačiau darydami kelių paprastų pratimų pertraukėles kiekvieną dieną tapsite stipresni. Suaktyvinkite kūną laikysenos pratimais, kuriuos galite atlikti sėdėdami prie savo stalo. Kasdienė mankšta yra naudinga jūsų sveikatai.

Paverskite mankštą biure geru įpročiu 

Paprasti judesiai, kuriuos galite atlikti nepakildami nuo biuro stalo, palengvina kasdienius treniruočių pratimus. Šie paprasti pratimai gali atrodyti nereikšmingi, tačiau iš tiesų teikia labai daug naudos. Ilgos valandos toje pačioje darbo padėtyje kenkia mūsų kūnui, todėl sėdint prie stalo svarbu padaryti pertrauką ir šiek tiek pasimankštinti.

Trys pratimai, kuriuos galite atlikti sėdėdami prie savo stalo

1 pratimas: Stovėjimas ant vienos kojos 
Stovėdami prie reguliuojamo aukščio stalo galite bandyti išlaikyti pusiausvyrą ant vienos kojos. Pakelkite vieną koją ir leiskite pėdai atsiremti į kitos kojos pakinklį. Atliekant šį pratimą ir naudojant pilvo raumenis pusiausvyrai išlaikyti, dirba blauzdos raumenys, o tai pagerina kraujotaką ir deguonies apykaitą į smegenis. Įpraskite visada stovėti ant vienos kojos atlikdami tam tikras kasdienes užduotis, pvz., atsakydami į el. laiškus ar kalbėdami telefonu. Stovėkite tol, kol jaučiatės patogiai, o tada apkeiskite kojas. 

2 pratimas: Stovėjimas pasistiebus 
Kitas būdas treniruotis nepakylant nuo stalo ir pagerinti savo laikyseną – atsistoti ant pirštų galų. Tai suaktyvina blauzdikaulio raumenis ir užtikrina tinkamą kraujotaką. Pradėkite laikydamiesi už stalviršio. Tada 10–20 kartų pasistiebkite ir toliau dirbkite kaip įprasta. Stovėkite ant pirštų galų maždaug penkias sekundes, o tada lėtai ir ramiai nuleiskite kulnus, trumpai pailsėkite ir pakartokite iš naujo. 

3 pratimas: Kojų siūbavimas 
Jaučiate, kad Jūsų klubai sustingę? Siūbuodami koją pirmyn ir atgal tarsi švytuoklę galite išjudinti sustingusius klubus, nes tai yra ženklas, kad per ilgai statiškai sėdėjote. 10–20 kartų siūbuokite vieną koją pirmyn atgal arba į šonus, tada apkeiskite kojas. Ši mankšta ne tik padeda atsikratyti sustingimo, bet ir suteikia kūnui šiek tiek naujos energijos. 



Kuo naudingas stovimo darbo kilimėlis?
Žmogus dirba stovėdamas ant amortizuojančio stovimo darbo kilimėlio
Stovimo darbo kilimėlis SPOT
56.-€
Biuro interjeras su reguliuojamo aukščio stalais
Reguliuojamo aukščio stalas QBUS
325.-€

Kaip teisingai stovėti prie reguliuojamo aukščio darbo stalo  

1. Pagalvokite, ar nevertėtų stovėti išsitiesus ir vienodai paskirstyti svorį ant abiejų kojų. Įsivaizduokite, kad kažkas traukia siūlą Jums per kaklą link lubų.

2. Jūsų dilbiai turėtų būti padėti ant stalo, o pečiai – atpalaiduoti.

3. Patikrinkite savo pakeliamą stalą ir įsitikinkite, kad klaviatūra ir pelė yra arti Jūsų kūno. Taip sukursite ergonomišką darbo vietą ir sumažinsite kaklo, pečių ir rankų įtampą. 

Sužinokite, kaip mažiau sėdėti darbo metu ir būti aktyvesniu!

Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K. )

Viena dažniausių su darbu susijusių skundų priežasčių, išskyrus nelaimingus atsitikimus, yra ilgas sėdėjimas. Reguliarios mankštos pertraukos teigiamai veikia sveikatą.
Svarbiausias dalykas yra įvairovė. Bent keletą kartų per dieną keiskite padėtį iš stovimos į sėdimą ir atvirkščiai.
Pasak visuomenės sveikatos agentūros, trumpą judėjimo pertraukėlę turėtumėte padaryti kas pusvalandį.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika.