Penki patarimai, kaip tvarkyti įmonės atliekas

Penki patarimai, kaip tvarkyti įmonės atliekas

Darbo vietose, kur veikia atliekų tvarkymo sistema, labiau tikėtina, kad atliekos yra rūšiuojamos ir perdirbamos. Be naudos aplinkai, tai taip pat padeda išlaikyti švarias ir saugias erdves. Atliekų tvarkymas turi būti aiškus, saugus ir lengvai valdomas visiems darbuotojams. Peržiūrėkite mūsų patarimus žemiau!

1. Palengvinkite atliekų rūšiavimą

Kai aišku, kur reikia išmesti atliekas, sumažėja neteisingo rūšiavimo ar atliekų išplitimo darbo vietoje rizika, o rezultatas – švaresnė ir geriau organizuota aplinka. Pažymėkite atliekų konteinerius etiketėmis arba naudokite konteinerius ar dangčius skirtingomis spalvomis, atitinkančiomis skirtingas atliekas.

Psst! Ar žinojote, kad putplastis rūšiuojamas kaip plastikas? Sužinokite daugiau apie skirtingų tipų atliekas.

2. Konteinerius išdėstykite tinkamose vietose

Gerai turėti konteinerius keliuose darbo vietos taškuose. Išnagrinėkite, kur yra didžiausi poreikiai, ir atitinkamai išdėstykite dėžes. Pavyzdžiui, kiekvienoje darbo vietoje galima turėti atskirus konteinerius, kurie lengvai ištuštinami perdirbimo centre pamainos pabaigoje. Vieta, kur dažnai praeina žmonės, pavyzdžiui, pietų kambaryje ar sandėlyje, gali būti tinkama turėti pilną perdirbimo stotį.

3. Pasirinkite konteinerius su ratais

Daugelis konteinerių turi ratus ir tvirtas rankenėles, todėl juos lengviau pastumti ir pakelti, kai reikia ištuštinti. Tai padaro atliekų tvarkymą efektyvesnį ir sumažina nereikalingą apkrovą kūnui. Kita galimybė – pasirinkti mažus konteinerius su vežimėliais. Naudinga žymėti grindis, kad visada būtų aišku, kur turi būti pastatyti judantys konteineriai.

SKAITYKITE DAUGIAU

4. Naudokite išverčiamus konteinerius

Didelėms įmonėms gali būti naudinga investuoti į tvirtus išverčiamus konteinerius. Jie tinkami efektyviam atliekų rūšiavimui ir metalo, žvyro, cemento, medienos bei kitų didelių atliekų tvarkymui. Pažymėkite kiekvieną išverčiamą konteinerį, kad palengvintumėte rūšiavimą, ir pasirinkite modelį su automatinio išvertimo ir ištuštinimo funkcija.

Pastatykite konteinerius strategiškai arti tų vietų, kur susidaro daug atliekų. Norint, kad rūšiavimas vyktų sklandžiai, nepertraukiant darbo proceso, užtikrinkite, kad konteineriai būtų lengvai pasiekiami darbuotojams.

5. Nustatykite rutiną

Tvarkingas ir efektyvus atliekų tvarkymas sumažina profesinių sužeidimų ir nelaimingų atsitikimų riziką. Tai ypač svarbu, jei įmonė tvarko pavojingas atliekas ar chemikalus, kurie, nutekėjus, gali pakenkti tiek aplinkai, tiek žmonių sveikatai. Mokykite darbuotojus, kaip tvarkyti atliekas, kad skatintumėte saugesnę darbo aplinką, kur yra mažiau rizikos paslysti ant atliekų ar būti veikiamiems pavojingų medžiagų.

Atliekų tvarkymo protokolai ir reguliarios apžiūros taip pat palengvina pastebėti trūkumus ar sugedusią įrangą, kuri gali kelti pavojų. Gerai būtų sukurti valymo grafiką, kuris rodytų, kas yra atsakingas, kada ir už kurią sritį. Galite naudoti, pavyzdžiui, 5S metodą, kad padėtumėte nustatyti rutiną.

Tvarus atliekų tvarkymas įvairiais būdais

Didžiausias laimėtojas tinkamo atliekų tvarkymo atveju yra aplinka. Tačiau nauda gali būti pastebima ir įmonei. Perdirbant ir pakartotinai naudojant, galima sumažinti tiek išlaidas, tiek atliekų kiekį. Tai netgi gali įkvėpti tvaresnius įpročius už darbo vietos ribų. Tikras laimėjimas abiem pusėms!

Nesate tikri, kurie produktai padės efektyviai tvarkyti atliekas? Visada galite susisiekti su mumis, „AJ Produktai“. Mes mielai jums padėsime!

Susisiekite su mumis

DUK

Atliekų tvarkymas apima visas veiklas ir veiksmus, reikalingus atliekoms tvarkyti. Tai apima atliekų surinkimą, transportavimą, apdorojimą ir šalinimą, taip pat atliekų proceso stebėjimą ir reguliavimą.

Yra keletas teisės aktų ir reglamentų, kurių įmonės privalo laikytis atliekų tvarkymo srityje. Tai apima Aplinkosaugos kodeksą ir Atliekų reglamentą. Taikomi konkretūs taisyklių reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo veiklos tipo ir atliekų rūšies.

Pavojingos atliekos apima medžiagas, kurios gali būti kenksmingos žmonių sveikatai ar aplinkai, tokios kaip baterijos, aliejai, dažai, valymo chemikalai ir elektronika.

Cheminės medžiagos ir pavojingos atliekos - kaip su jomis elgtis?

Pavojingos atliekos visada turi būti atskirtos nuo kitų atliekų ir tvarkomos pagal konkrečias taisykles. Jos paprastai turėtų būti renkamos autorizuotos atliekų įmonės ir transportuojamos į apdorojimo įstaigą, patvirtintą pavojingų atliekų tvarkymui.

Pavyzdžiui, racionalizuojant gamybos procesus, mažinant nereikalingą vartojimą, taisant, o ne išmetant, gaminant gaminius taip, kad jie būtų patvaresni ir lengviau pataisomi bei perdirbami.

Teisingai tvarkydami ir rūšiuodami atliekas, galime sumažinti poveikį aplinkai, taupyti gamtinius išteklius ir energiją bei prisidėti prie tvaresnės ateities. Tai taip pat padeda sumažinti kenksmingų emisijų ir teršalų riziką.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika.