Pokalbis biure

Transformacinė lyderystė

Transformacinė lyderystė yra lyderystės teorija, pagal kurią lyderis ir komanda dirba kartu ne tik dėl savo tiesioginių asmeninių interesų ir naudos. Nustatęs būtinus pokyčius, lyderis kartu su savo darbuotojais sukuria viziją, kuria vadovaudamasis įgyvendina pokyčius. Transformuojantis lyderis yra įsitraukęs, padrąsinantis, įkvepiantis ir sektinas pavyzdys savo darbuotojams.

Kaip šeimai priklausantis verslas, veikiantis 21 rinkoje, mes nuolat siekiame tobulinti savo lyderystę. Tačiau jau 45 metus dirbame su verslininkais ir verslo lyderiais. Taigi leiskite mums padėti įrengti jūsų darbo vietą ir suteikti žinių apie lyderystę, pavyzdžiui, transformacinę lyderystę.


Kas yra transformacinė lyderystė? 

Transformacinės lyderystės teoriją aštuntojo dešimtmečio pabaigoje sukūrė Jamesas MacGregoras Burnsas ir ji grindžiama idėja, kad įkvepiantis lyderis motyvuoja darbuotojus siekti bendrų tikslų. Kurdamas pasitikėjimą ir būdamas pavyzdžiu, lyderis kuria saugią darbo aplinką, kurioje kiekvienas darbuotojas skatinamas tobulėti ir gerinti savo darbo rezultatus. MacGregoras Burnsas teigė, kad „lyderiai ir sekėjai padeda vieni kitiems siekti aukštesnio moralės ir motyvacijos lygio“.

Bernardas M. Bassas devintajame dešimtmetyje toliau plėtojo šį modelį ir suformulavo keturis elementus, kuriuos dabar galima laikyti transformuojančio lyderio pagrindu.

transformacinės lyderystės schema

Motyvacija remiantis savideterminacijos teorija 

Savideterminacijos teorija (SDT) yra psichologinė teorija apie žmonių motyvaciją, gerovę, asmeninį tobulėjimą ir tai, kaip šiuos veiksnius veikia aplinkybės mūsų aplinkoje. Ji parodo, kad žmonės natūraliai stengiasi augti, tobulėti ir funkcionuoti optimaliai. Savideterminacijos teorijoje daugiausia dėmesio skiriama trims pagrindiniams psichologiniams poreikiams: autonomijos, kompetencijos ir ryšio. Ji taip pat apima dvi pagrindines motyvacijos rūšis: vidinę motyvaciją ir išorinę motyvaciją.

Transformacinio modelio ir savideterminacijos teorijos derinimas yra geras būdas sujungti keturis transformacinės lyderystės elementus ir tai, kaip motyvuoti darbuotojus.

Skaitykite apie konstruktyvią kritiką ir kritikos priėmimo meną

Diskusija susirinkimo metu
Du žmonės kalbasi prie biuro stalo

Apibendrinimas:

Jameso MacGgregoro Burnso sukurta transformacinė lyderystė yra lyderystės metodas, pagal kurį lyderiai ir darbuotojai bendradarbiauja siekdami ne asmeninės naudos, o pokyčių ir kolektyvinių tikslų. Lyderio vaidmuo – įtraukti, skatinti ir įgalinti savo darbuotojus tiek kaip grupę, tiek individualiai. Transformacinė lyderystė grindžiama keturiais elementais: pavyzdžio rodymu, įkvepiančiu motyvavimu, intelektine stimuliacija ir individualiu dėmesiu. 

Skaitykite apie tai, kas yra lyderystė

Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K.)

Transformacinė lyderystė yra veiksmingas būdas įgalinti darbuotojų įsitraukimą ir klestėjimą, nes šis modelis skatina asmeninį tobulėjimą ir kelia komandinę dvasią. Todėl jis tinka daugumai darboviečių, kuriose yra erdvės tokiai lyderystei. Tačiau tai nėra greitas sprendimas, o vadovavimo stilius, kurį reikia nuolat prižiūrėti ir naudoti ilgą laiką.
Transformuojantis lyderis teikia pirmenybę darbuotojams ir daugiausia dėmesio skiria tam, kad išryškintų jų geras savybes ir skatintų įsitraukimą. Transakcinis lyderis naudojasi apdovanojimais arba bausmėmis, priklausomai nuo to, kaip darbuotojai atlieka savo užduotis.
Jamesas MacGregoras Burnsas (1918–2014) buvo amerikiečių istorikas, politologas ir autorius, parašęs keletą knygų, tarp jų ir knygą apie lyderystę, kurią sudarė jo teorijos apie lyderystę.
Bernard M. Bass (1925–2007) buvo amerikiečių profesorius ir mokslininkas, daugiausia žinomas dėl savo darbo lyderystės tyrimų srityje. Jam išėjus į pensiją, jis buvo labiausiai cituojamas lyderystės tyrėjas pasaulyje.
Kad lyderis padrąsina darbuotoją ir jį aktyviai įtraukia į jo paties tobulėjimą ir veiklą.
Ugdomoji lyderystė yra lyderystės modelis, kuris mokslinių tyrimų srityje remiasi transformacine lyderyste. Abu modeliai yra lyderystės stiliai, skirti teigiamiems organizacijos pokyčiams kurti ir darbuotojų augimui bei tobulėjimui skatinti. Ugdomoji lyderystė yra Švedijos ginkluotųjų pajėgų lyderystės modelis.
Amerikiečių psichologai Edward L. Deci ir Richard Ryan.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.