Kaip įrengti gerą savijautą suteikiančią darbo vietą pramonės industrijoje

Kaip įrengti gerą savijautą suteikiančią darbo vietą pramonės industrijoje

Yra keletas paprastų priemonių, kurios gali padėti išvengti darbo sukeltų raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų. Suteikiant galimybę darbuotojams keisti padėtį iš stovėjimo į sėdėjimą arba atvirkščiai, pavyzdžiui, su reguliuojamo aukščio stalu, ergonomiška kėde gerinama ne tik fizinė būsena, bet ir darbo aplinka. Judėjimo laisvė yra itin svarbi gerai savijautai užtikrinti. „Sėdėk, stovėk, vaikščiok” – tai puikus šūkis, kuriuo reikėtų vadovautis visą darbo dieną. Kitas puikus ergonomiškos kėdės pasirinkimas – balninė kėdė.

Taip pat svarbu pritaikyti darbo vietą ir aplinką bei joje esančius srautus. Sutvarkykite erdvę ir esamą įrangą taip, kad būtų lengva ir patogu dirbti, sumažėtų atstumai pėsčiomis. Užtikrinkite, kad praėjimuose ir transporto takuose nebūtų kliūčių. Švarumas ir tvarka padidins darbo efektyvumą ir saugumą.

Rizikos veiksniai: kėlimas ir transportavimas

Prekių kelionė nuo pagaminimo iki pristatymo pirkėjui apima daug etapų, kurių metu prekes reikia pakelti ne vieną kartą. Nesvarbu, ar dirbate pramonės, didmeninės ar mažmeninės prekybos srityje, jums naudinga investuoti į ergonomišką darbo aplinką. Gamybos pramonėje dažnai pasitaiko sunkiasvorių kėlimo darbų. Naudodami teisingą kėlimo įrangą įvairioms kėlimo užduotims, galite išvengti traumų. Lengvai naudojami šakiniai krautuvai ir palečių vežimėliai supaprastina darbą ir užtikrina jo efektyvumą. Norėdami apsaugoti nugarą, naudokite darbinius prekių vežimėlius net ir lengviems daiktams pervežti.

Įsitikinkite, kad kėlimo įranga yra pritaikyta tiek prie erdvės, tiek prie produktų tipų. Vieno rato prekių vežimėlis tinkamas lengvesniems kroviniams ant lygaus paviršiaus. Dvigubų ratų vežimėlis tinkamas sunkesniems kroviniams ant nelygių paviršių, slenksčių, rampų ir pan.

Rankomis atliekamus darbus, susijusius su sunkesniais kroviniais, padeda lengviau atlikti tvirtas kėlimo stalas. Reguliuojamo aukščio stalai leidžia kiekvienam darbuotojui optimizuoti darbo padėtį pakavimo ar produkto surinkimo metu. Keliantys staliniai vežimėliai gali būti naudojami kaip iškrovimo stalai, darbastaliai ir vežimėliai transportavimui.

Kietos pramoninės grindys kenkia nugarai, keliams ir sąnariams

Ilgai dirbant stovimoje pozicijoje kietas paviršius dirbtuvių ir sandėlių patalpose gali pakenkti nugarai, keliams ir sąnariams. Geriausiai tinka sėdėjimo, stovėjimo ir judėjimo derinys. Pakavimo darbo vietoje ar surinkimo stotelėje dažnu atveju reikia daug ir ilgai stovėti, todėl ergonomiškai įrengtos darbo vietos yra nepaprastai svarbios. Perskaitykite mūsų straipsnį apie tai,  kaip pakavimo procesą galima supaprastinti, naudojant gerai suplanuotą pakavimo stotelę.

Kitas būdas sumažinti neigiamo poveikio riziką sveikatai stovimo darbo metu yra elastingų darbo vietos kilimėlių naudojimas. Tinkamas darbo vietos kilimėlis atpalaiduoja nugarą, kojas ir pėdas. Pasirinkite kilimėlį siaurėjančiais kraštais, kuris tvirtai priglunda prie grindų ir taip suteikia stabilumo darbo vietoje.

Patarimai dirbant stovimą darbą

Remiantis Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros ataskaita „Stovėjimas darbe“ prevencinė strategija turėtų apimti:

  • Pasirūpinkite tinkamomis, ergonomiškomis darbo vietomis ir aplinkos sąlygomis, įskaitant tinkamą kėdę, stalą ir visą darbo erdvę. Kad darbas būtų saugus ir patogus, darbo vietoje turėtų būti reguliuojamo tipo baldai (atsižvelgiant į darbo aukštį, sėdėjimą, darbo vietą, kurią galima naudoti tiek stovint, tiek sėdint ir pan.).

  • Organizuokite darbą taip, kad apribotumėte stovėjimą, subalansuokite atliekamas užduotis ir suteikite galimybę užduočių įvairovei, taip pat darykite pertraukas ir pan. Suteikite darbuotojams pakankamai galimybių kontroliuoti savo darbą, pavyzdžiui, leiskite jiems nuspręsti, koks darbo būdas jiems yra geriausias ir kada daryti pertraukas. Būtų tikslinga nustatyti maksimalų stovėjimo laiką darbo metu.

  • Įdiekite papildomas priemones, kurios sumažintų riziką stovimo darbo metu, jeigu neišeina išvengti stovėjimo darbo metu, pavyzdžiui, kilimėlius ar minkštus vidpadžius.

  • Skatinkite konsultacijas ir aktyvų darbuotojų dalyvavimą – tai svarbu visais strategijos aspektais.

Stebėkite ergonomines priemones

Kartas nuo karto nepamirškite patikrinti naudojamų priemonių poveikį. Tikimės, jog rezultatai yra tokie, kokių ir buvo tikėtasi, o jeigu ne, pats laikas pašalinti trikdžius. Aptikus problemą, pašalinkite ją kaip įmanoma greičiau. Nepamirškite, kad norint pasiekti visapusiškai ergonomišką darbo aplinką, reikia pasirūpinti ergonomiškais baldais, o taip pat puikiai išmanyti tinkamas darbo padėtis ir taisyklingus kėlimo būdus. Darbo vietos ir rizikos įvertinimai turėtų būti atliekami reguliariai.

Maloni ir produktyvi darbo vieta

Mes, AJ Produktai komanda, siekiame sukurti tokią darbo aplinką, kurioje darbuotojai būtų laimingi, o taip pat padėti surasti produktus, kurie pagerintų ergonominę situaciją jūsų įmonėje. Mes taip pat galime padėti jums įrengti visą ar dalį darbo vietos. Dėka plataus produktų asortimento galime padėti sukurti geriausius įmanomus variantus jūsų verslui.

Gaukite mūsų interjero dizaino ekspertų patarimus!

Mes, AJ Produktai, visada pasiruošę Jums pagelbėti ir patarti interjero dizaino bei sprendimų klausimais. Turite klausimų apie baldų apmušalo pasirinkimą, norite pasisemti įkvėpimo ar sužinoti koks interjero sprendimas geriausiai tiktų Jūsų turimai erdvei - susisiekite su mumis. Mes džiaugsimės galėdami Jums pagelbėti!
Organizacijos tipas
Įrašykite savo klausimąPrisegti failą
Spausdami SIŲSTI Jūs sutinkate su AJ Produktai Privatumo politika.

DUK

Pramoninė ergonomika – tai ergonomikos taikymas pramoninėse aplinkose, naudojant ergonomiškai suprojektuotus įrankius ir darbo vietos baldus.
Tai tokia darbo vieta, kuri padeda išvengti nereikalingos kūno apkrovos.  Norint sukurti ergonomišką darbo vietą, reikia naudoti tinkamą apšvietimą, baldus ir tinkamas kėlimo priemones.
Žinant taisyklingas darbo padėtis ir turint ergonomiškai įrengtą darbo vietą, galima stipriai sumažinti arba visiškai išvengti sužalojimų ar kūno patempimų.
Investavimas į ergonomišką įrangą gali padėti sumažinti nedarbingumo ir su darbu susijusių traumų skaičių. Pelnas yra susijęs ir su ekonomika, ir su sveikata tiek darbdavių, tiek darbuotojų atžvilgiu.
Skeleto ir raumenų sistemos sutrikimai yra kūno struktūrų, tokių kaip raumenys, sąnariai, sausgyslės, raiščiai, nervai, kremzlės, kaulai ir vietinė kraujotakos sistema, pažeidimai. Dažnai nukentėjęs asmuo jaučia raumenų skausmus tokiose srityse kaip pečiai, kaklas ir klubai, kojos, keliai ir pėdos.
Yra trys pagrindiniai ergonomikos tipai. Fizinė ergonomika yra susijusi su įrankių ir įrangos dizainu bei krovimo užduotimis. Kognityvinė ergonomika apima informacijos pateikimą ir apdorojimą. Organizacijos ergonomika orientuojasi į procesus organizacijoje.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika.