Patarimai, kaip sukurti darnią ir produktyvią biuro aplinką – Fridos Ramstedt „Trendenser“ tinklaraščio straipsnis
Trys patarimai, kaip į biuro aplinką įtraukti daugiau gyvybės ir šilumos
- Natūralumo biurui kaip mat suteiks dirbtiniai augalai, bet juos taip pat reikia parinkti tikslingai – pabandykite sukurti įvairovės įspūdį skirtinga lapų formą ir dydžiu, kad bendras vaizdas būtų harmoningesnis.
- Papildykite interjerą medinėmis ir akmeninėmis detalėmis. Medžio rievės ir akmens tekstūra pasižymi natūraliais netikslumais, kurie papildo baldus. Jie gali suteikti raminantį poveikį ir suskaidyti vienspalvius paviršius. Tačiau visur būtinas saikas. Pernelyg daug netaisyklingų raštų kambaryje gali suteikti priešingą poveikį ir sukelti nerimo pojūtį.
- Apsvarstykite, ar kambaryje galima panaudoti skirtingas medžiagas ir tekstūras. Lygius stiklinius paviršius ir dažytą apdailą derinant su šiurkštesniais audiniais ir tekstūruotais kilimais, kambarys bus išraiškingesnis, net jei baldų spalvos skirsis tik atspalviu. Šie akcentai taip pat pritraukia šviesą ir sukuria natūralius šešėlius, kurių nebūtų naudojant vien lygius paviršius.
Patarimai, kaip užtikrinti geresnį susikaupimą atviro biuro aplinkoje
Atviro biuro aplinka suteikia galimybę efektyviau išnaudoti kiekvieną patalpų kvadratinį metrą, tačiau tokia erdvė taip pat trikdo darbovietės ramybę ir tylą. Trys sprendimai:
- Dirbant namuose dažnai atrodo, kad dirbate efektyviau, nes jūsų neblaško ir nepertraukia kolegos. Šią problemą galima išspręsti, atskiriant darbo vietas akustinėmis plokštėmis. Jos slopina ne vien balsus iš gretimų biurų, bet ir žingsnių ar stumdomų kėdžių keliamą triukšmą.
- Nepaslaptis, kad kartais pakanka pamatyti kolegų dokumentų šūsnis, užduotis ar net kūno kalbą, kad kiltų noras reaguoti ir pradėti bendrauti. Taigi, tokios plokštės užstoja vaizdą į kitas darbo vietas, todėl padeda kur kas geriau susikaupti, nei gali atrodyti.
- Įrengdami sėdimas vietas spontaniškiems susitikimams biure (geriausia kur nors atokiau nuo darbo stalų), paskatinsite norinčius pasikalbėti eiti prisėsti būtent ten. Taip atviro biuro darbuotojų neblaškys jų kolegos.
Triukšmo slopinimas ir CLEAR SOUND
Siekiant sukurti malonesnę akustinę aplinką, galima išnaudoti baldus.
- Apstatykite biurą minkštomis medžiagomis, pavyzdžiui, kilimais ir minkštais baldais, kad jie slopintų triukšmą.
- Atminkite, kad knygų lentynos ir atviri stelažai padeda suskaidyti ir išsklaidyti garsą. O uždaros spintelės ir stalčiai paprastai atspindi triukšmą.
- Pasirinkite tinkamus baldus. Jei darbuotojams reikia privatumo, ramybės ir tylos atviro plano biuro aplinkoje, idealus sprendimas yra minkštieji baldai CLEAR SOUND .
- Norėdami pasirūpinti darbuotojų ramybe, įrenkite vietas spontaniškoms diskusijoms, telefono skambučiams ar internetiniams susitikimams ir atskirkite jas nuo darbo vietų.
Trys būdai, kaip optimizuoti atviro plano erdvę naudojant mobiliuosius sandėliavimo modulius
- Norėdami sukurti erdvumo įspūdį atviroje patalpoje, galite suskaidyti erdvę biuro lentynomis ir spintelėmis. Naudodami jas kaip pertvaras, galite įrengti patalpoje atskirą kambarį. Patarimai! Rinkitės lentynas su ratukais, kad prireikus galėtumėte lengvai ir greitai pakeisti biuro konfigūraciją!
- Iš žemų spintelių ir knygų lentynų sudarytos atviro biuro pertvaros taip pat pagerina akustinę aplinką. Knygų nugarėlės ir viršeliai suskaido garsą ir sumažina aidą.
- Paslėpti sandėliavimo sprendimai nekrenta į akis ir neblaško darbuotojų Visiems, kas jaučiasi nejaukiai netvarkingoje aplinkoje ir kam sunku susikaupti, uždaro fasado spintelės ir stalčiai gali padėti paslėpti nenaudojamus daiktus. Dėl to biuras ne tik atrodys tvarkingiau, bet ir neblaškys kitkuo užsiėmusių darbuotojų.
6 patarimai, kaip išsirinkti biuro kėdę
Ar žinote, į ką atkreipti dėmesį, renkantis biuro kėdę? Šis kontrolinis sąrašas padės nepraleisti svarbių aspektų.- Ar kėdės aukštis reguliuojamas?
Biuro kėdės aukštis nuo grindų iki sėdimojo paviršiaus turėtų būti 41–45 cm (atsižvelgiant į jūsų ūgį ir stalo, prie kurio sėdite, aukščio). Turėtumėte galėti atsisėsti, lygiai atsirėmę pėdomis į grindis, o viršutinė kūno dalis turėtų būti reikiamame aukštyje stalo atžvilgiu. Turėtumėte pasiekti klaviatūrą nelenkdami riešų ir turėtumėte žiūrėti į ekraną tiesiai. Kadangi žmonės yra skirtingo ūgio, patartina naudoti reguliuojamo aukščio kėdes. - Kokia Jūsų sėdėsena?
Ar kėdės atlošas suteikia atramą nugaros apačiai? O gal Jūs sėdite susikūprinę ir atlošę galvą? Norint sumažinti apkrovą nugarai, kai dirbate prie stalo, būtinas atlošas, kuris liečiasi prie nugaros apačios, kad galėtumėte dalį apatinės kūno dalies svorio perkelti viršutinei kūno daliai. - Ar kėdės sėdynė suteikia atramą ir prilaiko visą šlaunį?
Atsižvelgiant į kojų ilgį, kai kurios kėdės gali būti per siauros arba per didelės. Taip pat turėkite omenyje, kad tarp kelių linkio ir sėdynės pagalvėlės turi likti kumščio dydžio erdvė. Žmogaus kraujagyslės ir nervai yra išsidėstę beveik paviršiuje, todėl sėdimajam paviršiui remiantis į vieną tašką suspaudžiama koja ir sutrinka kraujo apytaka, o tai gali lemti įvairias problemas, įskaitant kojų ir pėdų tinimą. - Ar sėdite lygiai?
Geriau rinktis reguliuojamo sėdynės kampo biuro kėdę. Idealiu atveju, priekinis kraštas turėtų būti keliais centimetrais žemiau už galinį kraštą, kad dirbdami prie stalo galėtumėte palaikyti gerą nugaros ir kaklo padėtį. Ergonomiškiausia dirbti prie stalo ne sėdėti lygiai, o šiek tiek pasvirus į priekį. - Ar galite keisti savo sėdėseną?
Darbo dienos metu svarbu retkarčiais pakeisti sėdėjimo padėtį. Vienas iš būdų tai padaryti – pasirinkti kėdę, kuri leistų nusigręžti nuo stalo ir turėtų atlošiamą atkaltę pertraukėlėms ar, galbūt, ilgesniems pokalbiams telefonu. - Ar yra kur atremti rankas?
Vertikaliai ir horizontaliai reguliuojami porankiai gali padėti sumažinti rankoms ir kaklui, pečiams bei nugaros raumenims tenkantį krūvį. Jei kabinete yra vietos, tokia kėdė yra tinkamesnė, tačiau svarbu, kad ją būtų galima pritaikyti jūsų kūno ir alkūnių aukščiui. Dėl per žemų ar per aukštų porankių rankoms gali būti nepatogu.
KAIP IŠSIRINKTI BIURO KĖDĘ
Darbo padėties keitimas keletą kartų per dieną yra būtinas sveikesniam darbiniam gyvenimui. Dėl to būtų gerai pasiūlyti darbuotojams skirtingų sėdimųjų vietų, kad jie galėtų persėsti nuo klasikinės biuro kėdės ant aktyvios ergonominės kėdės. Galbūt manote, kad nėra didelės reikšmės, kaip sėdėsite ar stovėsite, bet įprasta 40 valandų darbo savaitė iš tikrųjų sudaro 2 080 valandų per metus.
Ar žinojote, kad rėminės biuro kėdės yra stabilesnės, jei jos turi penkias ar daugiau kojų? Jei kėdė turi tik keturias kojas, perkėlus svorį ar ko nors siekiant kyla didesnė rizika nuvirsti ar prarasti pusiausvyrą. Jei kėdės pagrindą sudaro tik keturios kojos, kėdė turi būti suprojektuota taip, kad svorio centras būtų kuo žemiau, kad kiltų kuo mažesnis pavojus nuvirsti.
Patarimai, kaip išsirinkti konferencijų stalo formą
Apvalūs stalai
+ Apvalūs stalai suteikia visiems susitikimo dalyviams galimybę matyti vienas į kitą.
- Apvalūs stalai dažnai užima daugiau vietos ir jiems reikia daugiau erdvės, kad žmonės galėtų išsitraukti kėdes ir patogiai atsisėsti. Ne visuose konferencijų kambariuose pakanka vietos.
Pailgi stalai
+ Pailgi stalai stalai yra bene dažniausiai naudojama konferencijų stalo forma ir gali geriau tikti susitikimams, kuriuose dažnai dalyvauja „kliento“ pusė ir „įmonės“ pusė. Dėl to, jei derybų ar projekto aptarimo dalyviai nepažįsta vienas kito, jie gali lengvai įvertinti, kas kam dirba.
- Sėdint prie pailgo stalo, kartais galima atsidurti toli nuo tuo metu kalbančio asmens, be to, jis kliudo sukurti draugišką atmosferą, nes prie jo sunkiau palaikyti akių kontaktą su kitais dalyviais.
Valties formos stalai
+ Valties forma suteikia galimybę palei kraštą sėdintiems dalyviams palaikyti geresnį akių kontaktą su viduryje ar galuose sėdinčiais dalyviais. Dėl užapvalintų kraštų stalviršis atrodo lygesnis nei tokio pat ilgio pailgas konferencijų stalas.
- Valties formos stalviršiai yra šiek tiek užapvalinti, o tai gali kliudyti, jei ketinate jį naudoti didesniems pristatymams, kurių metu reikia ištiesti spaudinius ir dokumentus, nes kampuose stalas yra siauresnis.
Patarimai, kaip išsirinkti kėdes konferencijų kambariui
Teisingi matmenys
Jei konferencinės kėdės yra nereguliuojamo aukščio ir skirtos naudoti konferencijų kambariui, pirmiausia patikrinkite sėdynės aukštį pagal stalo aukštį (didžiausias rekomenduojamas atstumas tarp sėdynės ir stalviršio yra 27–30 cm). Reguliuojamos kėdės yra universalesnės, nes geriau telpa po stalu ir leidžia kiekvienam patogiai atsisėsti, neatsižvelgiant į ūgį. Jei nusipirksite paruoštą stalo ir kėdžių kompektą, AJ jau bus nustačiusi idealų atstumą.
Sukamosios kėdės – laisvesnis bendravimas
Kėdės, kurias galima pasukti į šoną, atveria daugiau bendravimo galimybių, nes ant jos galima lengvai pasisukti į kalbantįjį. Be to, naudojant tokius modelius lengviau keisti sėdėseną ilgesnių susitikimų metu, ir dalyviai išliks dėmesingesni viso posėdžio metu.
Įsitikinkite, ar nesikryžiuos kojos
Įsitikinkite, kad pasirinkote kėdės kojas, kurios nekliudys stalo kojomis. Taip pat svarbu, kad po stalu liktu 63 centimetrai laisvos vietos, kad kojos nebūtų prispaustos prie pagrindo – taip pat svarbu, kad stalo kojos ar rėmas nesikirstų su kėdės konstrukcija. Jei nusipirksite paruoštą rinkinį, dizaineriai jau bus tai numatę.
Konkrečioms grindims pritaikyti ratukai
Sukamosios sėdynės ir individualiai judantys ratukai užtikrina didesnę judėjimo laisvę konferencijų metu. Patikrinkite ratukus. Ar jie tinka kambario grindims? Pagrindinė taisyklė: Minkšti ratukai kietoms grindims ir kieti ratukai minkštoms grindims.
Atsižvelkite į visas kūno formas
Kokia kėdžių forma, plotis ir maksimali apkrova? Kadangi kėdėmis posėdžių salėje naudosite ne Jūs vieni, svarbu apsvarstyti visus galimus kūno tipus ir formas. Juk nenorite, kad Jūsų darbuotojai ar klientai sėdėtų nepatogiai.
Masės efektas
Rinkdamiesi skirtingus modelius ir apmušalų tipus, nepamirškite masės efekto. Kaip atrodys Jūsų išsirinkta kėdė, jei jų bus daug prie vieno stalo? Spalvos atrodys ryškiau, o forma nekris į akis. Blyškių spalvų baldai sukuria lengvumo įspūdį ir atrodo, kad užima mažiau vietos. Eksperimentuokite su vizualiniu baldų poveikiu, atsižvelgdami į patalpos dydį. Ant tamsių apmušalų nelieka nešvarių pirštų atspaudų, bet ant jų geriau matysis šviesūs plaukai ir dulkės.
Modernu ir stilinga
Biuro įrengimas gali kelti iššūkių ir reikalauti investicijų. Kad Jums būtų lengviau, „AJ Produktai“ sukūrė paruoštą stiliaus koncepciją „Modernu ir stilinga“, kurią sudaro visapusiški baldų deriniai, kurių yra sandėlyje ir kuriuos galima pristatyti nedelsiant.