Geresnis susikaupimas, naudojant garsą slopinančius mokyklinius baldus
Paklausūs išmanieji triukšmo slopinimo produktai
Kaip teigia AJ Produktai mokyklų ir viešųjų erdvių produktų vadovas Jonas Emanuelsson, garsą slopinančių baldų paklausa yra kaip niekad didelė. Jo teigimu, garso lygis mokyklose dažnai yra per aukštas, nes klasėje netyla šurmulys, girdisi stumdomų kėdžių ir stalų džeržgesys, sklinda triukšmas iš koridoriaus ir stalviršių trenksmai prisideda prie chaotiškos garsinės aplinkos, dėl kurios moksleiviams sunku mokytis.
Nepageidaujamas triukšmas ne tik trukdo mokytis, bet ir gali sukelti nuovargį bei galvos skausmus. Todėl svarbu mažinti triukšmo lygį ir sudaryti sąlygas tyliam, našiam darbui. Garsą slopinantys baldai padeda sumažinti garso lygį mokyklose, todėl mokiniams lengviau susikaupti. Tai – lengvas būdas sukurti geresnę aplinką mokykloje.
Rinkitės garsą slopinančius mokyklinius stalus ir mokyklines kėdes
Baldai atlieka svarbų vaidmenį klasės garsinei aplinkai. Jonas rekomenduoja mokinių stalus su garsą sugeriančiais stalviršiais, nes jie sumažina triukšmo lygį ir sukuria malonesnę darbo aplinką. Galima įsigyti stalų su patvariu linoleumo paviršiumi ir garsą sugeriančiu aukšto slėgio laminato stalviršiu. Negana to, yra stalų su integruotomis triukšmą slopinančiomis priemonėmis po suolo stalčiumi .
Svarų poveikį turi ir mokyklinių kėdžių konstrukcija.
„Pakanka uždėti garsą slopinančius veltinio kėdžių kojų antgalius ir klasė išsyk taps tylesnė,“ – pataria Jonas. Kadangi veltinio pagalvėlės lengvai slysta, stumdant kėdes į priekį ar atgal, nesigirdės jokių nemalonių garsų.
Patarimas: mobilių įrenginių saugojimo spintelė
Dar vienas paprastas, bet efektyvus būdas kuriant geresnę edukacinės aplinkos akustiką - mobiliųjų telefonų saugojimo spinta. Joje sudėti įrenginiai ne tik neblaškys dėmesio bei neskleis triukšmo, bet ir bus saugūs.
Mobilių telefonų saugojimo spinteles galite apžiūrėti čia
Padidinkite susikaupimą klasėje
Paprasti pokyčiai klasėje dažnai gali turėti didelį poveikį.
„Geras patarimas – suskaidyti klasės erdvę, kad būtų blokuojamos garso bangos. Atskirkite triukšmingiausias erdves mokyklinėmis spintomis arba garsą slopinančiomis pertvaromis,“ – siūlo Jonas.
Be to, vertėtų rinktis baldus, aptrauktus garsą slopinančiu audiniu. Akustinė sofa su aukštomis sienelėmis suteikia lengvą būdą suteikti privatumo atskirai erdvei, kurioje atliekamos susikaupimo reikalaujančios užduotys. Sulankstomi atitvarai rašto egzaminams atlieka tą patį vaidmenį ir juos lengva pastatyti, kad mokiniams būtų lengviau susikaupti. Pasitelkus porą apsauginių ausinių, klasėje bus užtikrinta taip reikalingą tyla ir ramybė.
Garso izoliavimas minkštomis medžiagomis
Klasės grindų, sienų ir lubų panaudojimas yra sumanus būdas sumažinti triukšmo lygį mokyklose.
„Visos minkštos medžiagos, pavyzdžiui, kilimai, užuolaidos, gobelenai, yra tinkamos triukšmui slopinti,“ – pasakoja Jonas. Kilimai ne tik prisideda prie garsinės aplinkos, bet ir papuošia patalpą bei suteikia mokiniams alternatyvų sėdimąjį ir darbo paviršių.
Yra įvairaus dizaino triukšmo slopinimo priemonių, kurias galima montuoti tiek ant lubų, tiek ant sienų. Be triukšmo slopinimo, sieninės triukšmo slopinimo priemonės taip pat gali būti naudojamos kaip skelbimų lentos.
„Žaismingų formų ir motyvų triukšmo slopinimo priemonės ne tik pagerina garsinę aplinką, bet ir padidina komfortą klasėje bei tampa gražia interjero detale,“ — sako Jonas.
Daugiau pastangų geresnei akustinei aplinkai
Anot mokinių sveikatos portalo, siekiant sumažinti triukšmo lygį mokyklose, taip pat galima taikyti kai kurias švietimo priemones. Štai keletas naudingų patarimų apie santykinai paprastus veiksmus, kuriais galima sumažinti triukšmą mokykloje.
- Mokytojams ir mokiniams vis geriau suvokiant apie triukšmingos aplinkos keliamą pavojų, atsiveria ir vis naujų galimybių keisti susiklosčiusią padėtį.
- Nustatyta, kad aiškios taisyklės ir darbo tvarka turi teigiamą poveikį triukšmo lygiui.
- Prastesnės akustikos patalpos geriau tinka veiklai, kuriai ne taip svarbu išklausyti ir įsisavinti informaciją.
- Skirstykite mokinius į mažesnes grupes, kad sumažintumėte triukšmo lygį.
- Tyrimai rodo, kad triukšmą galima sumažinti, jei kambaryje yra daugiau suaugusiųjų.